You are here
Home > مقاله > مزیت php نسبت به asp

مزیت php نسبت به asp

سرعت:

سرعت پی اچ پی به مراتب قابل مقایسه با ای اس پی نیست علتش این است  که ماکروسافت از یک تکنولوژی در اجرا کردن کدهای زبان ای اس پی  استفاده می کند که در آن هر موقع شما تصمیم به استفاده از یک عنصر خارجی مانند ماکروسافت اس کیو ال ، ویژوال بیسیک اسکریپت و خیلی چیزهای دیگر که در حقیقت از موتور های خارجی استفاده می کنند دستور به آن موتور خارجی می دهد و جواب بدست آمده را بررسی و برای استفاده در اختیارادامه برنامه می گذارد . همین رفت و برگشت و اجرا کردن موتور های خارجی باعث کند شدن سرویس دهی می شود.

استفاده بهینه از حافظه :

برنامه سرور های ویندوزی اگر شما در یک صفحه مثلا ۲۰ بار یک صفحه را الحاق کنید این صفحه ۲۰ بار در حافظه بارگذاری می شود و درحقیقت حافظه شما ۲۰ برابر زیادتر اشغال می شود . همین امر باعث کند شدن سیستم می شود و در اجرا بالا مسلما مشکل زا خواهد شد .این مشکل به طور کلی در پی اچ پی  وجود نداشته و ندارد و استفاده درست از حافظه در هنگام اجرای یک کد باعث شده است که صفحات در اجرا بالا نیز به خوبی قابل رویت باشند.

مای اس کیو ال بهترین انتخاب، بیشترین سرعت:

به خاطر قدرت خارق العاده مای اس کیو ال و سازگار بودن مدیریت این دیتابیس با زبان پی اچ پی  به صورتیکه پی اچ پی  اتصال به مای اس کیو ال را به صورت دستورات داخلی پشتیبانی می کند و حتی نیازبه نصب ماژول اضافی برای این کار نمی باشد ، از سرعت بسیار بالایی در کار با اس کیو ال برخوردار است.

رفع ایرادات ، سریع ، بی دردسر

متن باز  بودن پی اچ پی  این امکان را به شما می دهد که شخصا اقدام به رفع مشکل کنید و سریع راه حل مشکل را پیدا کرده و خود ان را درست کنید

اجرا بر روی پلتفرم های مختلف

یک مشکل اساسی برای ای اس پی وجود دارد و آن این است که ای اس پی  بدون ویندوز یعنی هیچ ! بدلیل اینکه ای اس پی نصفی از کدها را توسط موتور های ویندوز اجرا می کند که درسیستم عامل های دیگر خبری از آنها نیست . لذا ای اس پی در سیستم عاملهای دیگر همیشه دارای ضعفهای بزرگی است و برای اجرا در پلت فرم های دیگر باید برنامه اضافه نصب شود. اما پی اچ پی  به دلیل آنکه توسط گنو سی کامپایلر در همه پلت فرم ها قابل کامپایل شدن است و از موتورهای خاص هیچ سیستم عاملی برای اجرای کدها استفاده نمی کند قابلیت اجرا بر روی تعداد زیادی از سیستم عامل ها را داراست که این یک مزیت برای برنامه نویس ها محسوب می شود.

سرور و هاست

1- پایداری و استحكام

سیستم های لینوکس به خوبی توانايي اجرايي بودن سالها بدون هيج توقف و شكست را دارند . در واقع، بسیاری از کاربران لینوکس هيج وقت يك توقف و خرابي در سرور را نمي بينند . و اين ویژگی براي كاربران از همه نوع  با ارزش مي تواند باشد خصوصا برای کسب و کارهای کوچک و متوسط که از کار افتادگی سرور می تواند عواقب فاجعه بار براي آنان داشته باشد لینوکس خيلي بهتر از ويندوز مي تواند تعداد زیادی از فرآیندهای را در يك لحظه اجرا كند.

2- امنيت

لینوکس نیز ذاتا امن تر از ویندوز است  و اين بدين دليل مي باشد كه لينوكس در واقعيت بر اساس يونيكس ساخته شده است و از ابتدا براي چند سیستم عامل کاربر طراحي شده است

3- سخت افزار

به دليل افزايش خواسته های منابع روزافزون , سرور ویندوز به طور معمول نیاز مكرر به ارتقاء سخت افزاري  دارد، درصورتي كه لینوکس  انعطاف پذیرتر و مقیاس پذیرتر است، و اجرا شدني بر روي هر کامپیوتر، بدون در نظر گرفتن پردازنده یا ساخنار معماری کامپیوتر است.

در لینوکس می توان هنگام نیاز خدمات معيني برای اهداف کسب و کار به راحتی پیکربندی مجدد انجام داد ، در نتیجه اين باعث کاهش احتياج به حافظه ، بهبود عملکرد و حفظ چیزها حتی ساده تر باشد

4- هزینه

لينوكس هیچ هزینه اي ندارد و اين نرم افزار به طور كلي مجاني است . حتی نسخه سازمانی که با حمایت شرکت های بزرگ خریداری شده  به کلی ارزانتر از ویندوز و یا دیگر نرم افزار های اختصاصی ، که معمولا شامل هزينه هاي مبتني بر مجوز کاربر  و میزباني است مي باشد ,لينوكس خصوصا برای امنیت ارزانر از ويندوز مي باشد

5- آسانی

با استفاده از لینوکس، هیچ فروشنده تجاری تلاش شما را براي بدست اوردن محصولات و یا پروتکل های خاصی كه مد نظرتان باشد محدود نمي كند . در عوض، شما براحتي مي توانيد به ترکیب و تطبیق و انتخاب بهترین راه حل برای کسب و کار خود باشيد . به طور خلاصه، با همه مزیت های بسیاری كه لینوکس در عرصه سرور فراهم می کند ، هیچ جای تعجبي ندارد كه بسياري از دولت ها، سازمان ها و شرکت های بزرگ در سراسر جهان  از جمله آمازون و گوگل  تکیه بر سیستم عامل منبع باز لينوكس در سیستم های تولید خود دارند.

هزینه ابزار:

پی اچ پی  در انجمن ها و وبلاگ ها به صورت رایگان در اختیار هستند علاوه بر این برخی از ابزارهای مفید که می توان در پی اچ پی  استفاده کرد به صورت رایگان هستند با این حال هیچ ابزار رایگانی برای ای اس پی دات نت در دسترس نیست.

نمونه سایت هایی که با پی اچ پی  هستند : فیسبوک ، ویکی پدیا ، وردپرس ، جوملا

دیدگاهتان را بنویسید

Top